Druskomanija ON AIR

 @START FM 94.2 

rugpjūčio 11 19.00

Gabrielius Zapalskis

Pirmi kartai. Pokalbis su DM20 dalyviais (J. Pranulytė, Jaroška, G. Sodeika)

„Laidoje bendrausime su šių metų šiuolaikinės muzikos festivalio „Druskomanija“ dalyviais. Kalbėsime ne tik dėl muzikos, ne tik apie muziką ar gyvenimą muzikoje – su laidos svečiais būtinai aptarsime pirmų kartų temą, kuri mus lydi nuo pat gimimo. Susipažinsime su kompozitoriais, klausysime jų kūrybos, bandysime praturtinti radijo eterį įkvepiančiomis idėjomis bei kolekcionuosime pirmų kartų prisiminimų galeriją.“

 

Laidos įrašas

rugpjūčio 16 19.00

Raimonda Žiūkatė

(ne)prisvilę

Sakoma, pirmas blynas visada prisvilęs. O kaipgi yra muzikos pasaulyje? Laidoje planuojami interviu apie kuriozus ant scenos, prieš, per ir po koncerto su pirmosios „Druskomanijos“ rengėjais ar pirmąkart stojusiais prie „Druskomanijos“ vairo. Taip pat bus aptarti populiarūs meno kūriniai, kurių premjeros sukėlė skandalus ar pasipiktinimą (Igorio Stravinskio „Šventasis pavasaris“, Johno Cage‘o „4‘33“, Ludwigo van Beethoveno „Eroica“). Laidoje bus prisimenama ir pirmoji muzika iš Žemės, kurią išgirstų kitos protingos būtybės kosmoso platybėse: Erdvėlaivio Voyager „Auksinis diskas“, kuriame įrašytas 31 garso takelis ir 1977 paleistas į kosmosą.

Laidos įrašas

rugpjūčio 18 19.00

Greta Štiormer, Daura Polonskytė, Vilius Daumantas

Apie viską regėjusį

Radijo spektaklis „Apie viską regėjusį“ remiasi pirmąją rašytine istorija apie Uruko didvyrį ir karalių Gilgamešą. Herojiniame epe Gilgamešas keliauja užmušti savo priešą, girių sargą Humbabą. Kelionės metu jį aplanko keli sapnai, kurių pirmieji trys yra išlikę molinių lentelių pavidalu. Šioje istorijoje apčiuopiamos pirmosios žmogiškos baimės – košmarai. Radijo spektaklio metu autorės Daura Polonskytė ir Greta Štiormer nukelia žiūrovą į garsinę dabartį, vis sugrįžtant prie herojų aplankančių košmarų, kaip tai nutiko sapnuojant pusdieviui Gilgamešui.

Laidos įrašas

rugpjūčio 23 19.00

Giedrė Nalivaikaitė

Arbatos ceremonija

„Kasdien mano virtuvėje bent kartą skardžiai uždainuoja virdulys. Jo talentu jau seniai neabejoju. Įdomu, o kaip skambėtų arbatinių choras? 

Kelios dešimtys virdulių ir pirma tokia arbatos ceremonija radio formatu. Kviečiu pasivaišinti!“

Laidos įrašas

Kotryna Lukšytė

Kaip ausinės praplėtė erdvę

Kiekviena technologinė naujovė tampa pirmu kartu. Vienu tokiu pirmų kartų tapo ir ausinės, atsiradęs kaip karybos išradimas, tačiau prigijo kaip kasdienis muzikos klausymosi įrankis. Retai kada susimąstome, bet klausantis ausinėmis muzikinė patirtis yra visiškai kitokia nei klausantis gyvai ar per kolonėles. Šis įrankis sukuria neįprastą erdvės pojūtį. Tiksliau, netgi kelis skirtingus erdvės pojūčius. Todėl šioje laidoje išgirsite kaip ausinės praplėtė virtualią ir asmeninę erdves bei susipažinsite su meninkais, kurie šias erdves panaudojo kaip įrankius savo kūrybai ir kurių muziką galima pilnai patirti tik klausantis ausinėmis.

Laidos įrašas