DRUSKOMANIJA'22

Programa

Programa

38-tus metus skaičiuojantis šiuolaikinės muzikos festivalis „Druskomanija“ šiemet klausytojus į koncertus kviečia gegužės 12–22 dienomis. Po metų pertraukos festivalis grįžta į gimtinę – koncertai vyks Vilniuje, Druskininkuose ir Liškiavoje. Skirtingose erdvėse nuskambės daugiau nei dvidešimties jaunųjų muzikų naujausios kompozicijos bei performansai, kuriuose bus galima tikėtis netikėčiausio.

Vilnius

Gegužės 12d. (ketvirtadienis)
05-12d. (ketvirtadienis)

Dirbtuvės 〜≋〜≋ triukšmas tyloje

Veda: Greta Galiauskaitė ir Adomas Palekas

Laikas: 
12:00-17:00

Adresas:
Kompozitorių namai
(A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius)

Dirbtuvės 〜≋〜≋ triukšmas tyloje

Veda: Greta Galiauskaitė ir Adomas Palekas

Laikas: 
12:00-17:00

Adresas:
Kompozitorių namai
(A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius)

Gegužės 13d. (penktadienis)
05-13d. (penktadienis)

Grupės „Plié“ koncertas

Atlikėjai: Matas Linkauskas (vokalas), Matas Beržinskas (saksofonas, el. gitara, efektai), Vilius Daumantas (el. gitara), Kasparas Kaminskas (bosinė gitara), Jokūbas Andriulis (būgnai), Nedas Latovinas (saksofonas)

Laikas: 
21:00

Adresas:
Sodas 2123
(Vitebsko g. 23, Vilnius)

Grupės „Plié“ koncertas

Atlikėjai: Matas Linkauskas (vokalas), Matas Beržinskas (saksofonas, el. gitara, efektai), Vilius Daumantas (el. gitara), Kasparas Kaminskas (bosinė gitara), Jokūbas Andriulis (būgnai), Nedas Latovinas (saksofonas)

Laikas: 
21:00

Adresas:
Sodas 2123
(Vitebsko g. 23, Vilnius)

Gegužės 14d. (šeštadienis)
05-14d. (šeštadienis)

Vilniaus m. savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas

Dirigentas: Modestas Barkauskas 
Kompozitoriai: Joris Laurinavičius, Adam Färnlöf, Viltė Žakevičiūtė, Valentin Silvestrov

Laikas: 
15:00

Adresas:
LMTA Didžioji salė
(Gedimino pr. 42, Vilnius)

Vilniaus m. savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas

Dirigentas: Modestas Barkauskas 
Kompozitoriai: Joris Laurinavičius, Adam Färnlöf, Viltė Žakevičiūtė, Valentin Silvestrov

Laikas: 
15:00

Adresas:
LMTA Didžioji salė (Gedimino pr. 42, Vilnius)

Multiinstru-mentalistinis trio „Ąžuoliniai berželiai“

Atlikėjai: Tomas Razmus (altinis, tenorinis saksofonai, trimitas, bosinis klarnetas), Simonas Kaupinis (tūba, trombonas), Arnas Mikalkėnas (perkusija, fortepijonas, akordeonas)
Kompozitoriai: Matas Šablauskis, Cuiqi Wang, Austėja Marija Kimbartaitė

Laikas: 
19:00

Adresas:
Kompozitorių namai
(A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius)

Multiinstrumentalistinis trio „Ąžuoliniai berželiai“

Atlikėjai: Tomas Razmus (altinis, tenorinis saksofonai, trimitas, bosinis klarnetas), Simonas Kaupinis (tūba, trombonas), Arnas Mikalkėnas (perkusija, fortepijonas, akordeonas)
Kompozitoriai: Matas Šablauskis, Cuiqi Wang, Austėja Marija Kimbartaitė

Laikas: 
19:00

Adresas:
Kompozitorių namai
(A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius)

Gegužės 15d. (sekmadienis)
05-15d. (sekmadienis)

Elektromagnetinių bangų performansas „Antennae“

Atlikėjai: Greta Galiauskaitė ir Adomas Palekas

Laikas: 
19:00

Adresas:
Kompozitorių namai
(A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius)

Elektromagnetinių bangų performansas „Antennae“

Atlikėjai: Greta Galiauskaitė ir Adomas Palekas

Laikas: 
19:00

Adresas:
Kompozitorių namai
(A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius)

Gegužės 16d. (pirmadienis)

Garso instaliacija „Realybės kalbėjimas“

Autorius: Roberto Becerra

Datos:
05.16-19 d.
Lankymo valandos:
12:00-19:00

Adresas:
Naktinis Vilniaus avilys (Vilniaus g. 22, Vilnius)

05-16d. (pirmadienis)

Garso instaliacija „Realybės kalbėjimas“

Autorius: Roberto Becerra

Datos:
05.16-19 d.
Lankymo valandos: 
12:00-19:00

Adresas:
Naktinis Vilniaus avilys
(Vilniaus g. 22, Vilnius)

Manuel Velázquez kūrinio „Dvylika“ premjera

Atlikėjai: Gina Kazlauskaitė (vokalas), Egidija Mačiulytė (pritariamasis vokalas), Agnė Šiaulytė (pritariamasis vokalas), Lora Kmieliauskaitė (smuikas), Arnas Kmieliauskas (violončelė), Greta Pocevičiūtė (fleita), Ignas Daniulis (klarnetas), Manuel Velázquez (fortepijonas, gitara)

Laikas: 
19:00

Adresas:
Kompozitorių namai
(A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius)

Manuel Velázquez kūrinio „Dvylika“ premjera

Atlikėjai: Gina Kazlauskaitė (vokalas), Egidija Mačiulytė (pritariamasis vokalas), Agnė Šiaulytė (pritariamasis vokalas), Lora Kmieliauskaitė (smuikas), Arnas Kmieliauskas (violončelė), Greta Pocevičiūtė (fleita), Ignas Daniulis (klarnetas), Manuel Velázquez (fortepijonas, gitara)

Laikas: 
19:00

Adresas:
Kompozitorių namai
(A. Mickevičiaus g. 29, Vilnius)

05-17d. (antradienis)
Gegužės 17d. (antradienis)

MIKRO-OPEROS

Atlikėjai: Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Fluorescence”
Kompozitoriai: Ieva Parnarauskaitė, Jurgis Kubilius, Beata Juchnevič

Laikas: 
19:00

Adresas:
Vilniaus lenkų kultūros namai
(Naugarduko g. 76, Vilnius)

MIKRO-OPEROS

Atlikėjai: Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Fluorescence“
Kompozitoriai: Ieva Parnarauskaitė, Jurgis Kubilius, Beata Juchnevič

Laikas: 
19:00

Adresas:
Vilniaus lenkų kultūros namai (Naugarduko g. 76, Vilnius)

Gegužės 18d. (trečiadienis)
05-18d. (trečiadienis)

Konkurso „PAKLAIDA“ laimėtojų kūriniai gryname ore

Kompozitoriai: Arūnė Urbanavičiūtė, Justinas Valionis, Paulius Stanulionis ir Mindaugas Lisauskas, Vėjas Kasperavičius, Dominykas Meškauskas, Rokas Raibis, Tadas Vincentas Drilingas

Laikas: 
12:00-18:00

Adresas:
Vilnelės pakrantė prie UMI galerijos „Galera“
(Užupio g. 2A, Vilnius)

Konkurso „PAKLAIDA“ laimėtojų kūriniai gryname ore

Kompozitoriai: Arūnė Urbanavičiūtė, Justinas Valionis, Paulius Stanulionis ir Mindaugas Lisauskas, Vėjas Kasperavičius, Dominykas Meškauskas, Rokas Raibis, Tadas Vincentas Drilingas

Laikas: 
12:00-18:00

Adresas:
Vilnelės pakrantė prie UMI galerijos „Galera“ (Užupio g. 2A, Vilnius)

Druskininkai

Druskininkai

Gegužės 20d. (penktadienis)
05-20d. (penktadienis)

Muzika filmui „Bailiai, laikykitės” [N-16]

Atlikėjai: Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“
Kompozitoriai: Andrius Šiurys, Filippos Raskovic, Ieva Raubytė, Manuel Velázquez

Laikas: 
19:00

Adresas:
Grand SPA Lietuva salė „Nemunas“
(V. Kudirkos g. 45, Druskininkai)

Muzika filmui „Bailiai, laikykitės“ [N-16]

Atlikėjai: Vilniaus miesto šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“
Kompozitoriai: Andrius Šiurys, Filippos Raskovic, Ieva Raubytė, Manuel Velázquez

Laikas: 
19:00

Adresas:
Grand SPA Lietuva salė „Nemunas“ (V. Kudirkos g. 45, Druskininkai)

Šiuolaikinės improvizacinės muzikos trio „Quark Effect“

Dominykas Snarskis (būgnai), Kornelijus Pukinskis (saksofonas), Matas Samulionis (elektronika)

Laikas: 
21:00

Adresas:
Kavinė „Širdelė“
(Maironio g. 16, Druskininkai)

Šiuolaikinės improvizacinės muzikos trio „Quark Effect“

Dominykas Snarskis (būgnai), Kornelijus Pukinskis (saksofonas), Matas Samulionis (elektronika)

Laikas: 
21:00

Adresas:
Kavinė „Širdelė“ (Maironio g. 16, Druskininkai)

Gegužės 21d. (šeštadienis)
05-21d. (šeštadienis)

VOX

> Justina Šikšnelytė, Gediminas Zamulskis
> Raimonda Žiūkaitė

Laikas: 
15:00

Adresas:
Grand SPA Lietuva salė „Nemunas“
(V. Kudirkos g. 45, Druskininkai)

VOX

> Justina Šikšnelytė, Gediminas Zamulskis
> Raimonda Žiūkaitė

Laikas: 
15:00

Adresas:
Grand SPA Lietuva salė „Nemunas“ (V. Kudirkos g. 45, Druskininkai)

Akusmatinis kūrinys keturiems garsiakalbiams „Tremtis“

Kompozitorius: Domantas Pūras

Laikas: 
17:00

Adresas:
Druskininkų jaunimo užimtumo centras
(Veisiejų g. 17H, Druskininkai)

Akusmatinis kūrinys keturiems garsiakalbiams „Tremtis“

Kompozitorius: Domantas Pūras

Laikas: 
17:00

Adresas:
Druskininkų jaunimo užimtumo centras (Veisiejų g. 17H, Druskininkai)

Druskos stulpai

Atlikėjai: Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Artisans“
Gintarė Valionytė (fleita), Liepa Vozgirdaitė (smuikas), Dominykas Snarskis (perkusija), Nedas Latovinas (saksofonas), Matas Linkauskas (elektronika, skaitovas, el. gitara), Kristupas Gikas (bosinė fleita), Matas Beržinskas (el. gitara, elektronika), Lukas Butkus (fortepijonas)

Laikas: 
20:00

Adresas:
Grand SPA Lietuva salė „Nemunas“
(V. Kudirkos g. 45, Druskininkai)

Druskos stulpai

Atlikėjai: Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Artisans“
Gintarė Valionytė (fleita), Liepa Vozgirdaitė (smuikas), Dominykas Snarskis (perkusija), Nedas Latovinas (saksofonas), Matas Linkauskas (elektronika, skaitovas, el. gitara), Kristupas Gikas (bosinė fleita), Matas Beržinskas (el. gitara, elektronika), Lukas Butkus (fortepijonas)

Laikas: 
20:00

Adresas:
Grand SPA Lietuva salė „Nemunas“ (V. Kudirkos g. 45, Druskininkai)

Liškiava

Gegužės 22d. (sekmadienis)
05-22d. (sekmadienis)

Elektroakustinė koncertinė programa „Dualitas”

Atlikėjai: „Twenty Fingers Duo“
Kompozitoriai: Kristupas Bubnelis, Rita Mačiliūnaitė

Laikas: 
13:00

Adresas:
Konferencijų salė
(Bažnyčios g. 7, Liškiava)

Elektroakustinė koncertinė programa „Dualitas“

Atlikėjai: „Twenty Fingers Duo“
Kompozitoriai: Kristupas Bubnelis, Rita Mačiliūnaitė

Laikas: 
13:00

Adresas:
Konferencijų salė (Bažnyčios g. 7, Liškiava)

Apie

„Druskomanija“ yra vienas ilgiausiai gyvuojančių šiuolaikinės muzikos festivalių Lietuvoje. Susikūręs kaip Druskininkų jaunimo kamerinės muzikos dienos 1985 m., jis išugdė ne vieną kompozitorių kartą. Festivalis kasmet kviečia susipažinti su naujausia jaunųjų Lietuvos muzikų kūryba.