DRUSKOMANIJA 2024

Apie festivalį

„Druskomanija“ yra vienas ilgiausiai gyvuojančių šiuolaikinės muzikos festivalių Lietuvoje. Susikūręs kaip Druskininkų jaunimo kamerinės muzikos dienos 1985 m., jis išugdė ne vieną kompozitorių kartą.

Festivalis kasmet kviečia susipažinti su naujausia jaunųjų Lietuvos
muzikų kūryba. Pradedantiesiems kūrėjams jis suteikia išskirtinę progą dalintis kūrybinėmis idėjomis su skirtingų kartų, stilių ir žanrų kompozitoriais bei kartu su muzikantais ruošti profesionalias savo kūrinių premjeras.

„Druskomanija“ pasižymi atviru požiūriu į stilių ir žanrų gausą bei jų ribas: čia išsitenka akademinė muzika, eksperimentai, elektroninė kūryba, laisvos improvizacijos, garso menas, performansai, tarpdisciplininiai projektai bei daugelis kitų šiuolaikinės muzikos apraiškų.

Šių metų festivalio tema – „Kompozitorių šokiai“ –  tai duoklė amžinai senai ir amžinai jaunai keturiasdešimtąjį festivalį mininčiai „Druskomanijai“. Šokyje mes būname laisvi, šokyje mes susiliejame su muzika ir tampame bendro judėjimo dalimi. Šiemet festivalis savo programa ir bando atskleisti šį amžiną šokį, kuriame apsijungia festivalio istorija ir aktualijos, jaunystės siautulys ir patyrimo santūrumas. „Druskomanija“ – tai vienas grandiozinis keturiasdešimt metų trunkantis dirigento mostas, vienas aukštas šuolis, kurį prisiminti kviečiame visus jame dalyvavusius, dalyvaujančius ar dalyvausiančius.

2024 m. „Druskomanijos“ komanda:

Meno vadovė – Gintarė Valionytė

Kūrybinė komanda – Ieva Parnarauskaitė, Domantas Balsas

„Druskomanijos“ žurnalo ir tekstų redaktorė – Kotryna Lukšytė

Technikos kuratorius – Naglis Bertulis

Festivalio komunikacijos kuratorė – Emilija Filipenkovaitė

Festivalio dizaineris – Simonas Kotovas

Renginių kuratorė – Justina Dvarionaitė

Organizatoriai: Lietuvos kompozitorių sąjunga

Rėmėjai: Lietuvos Kultūros Taryba, Druskininkų miesto savivaldybė

Partneriai: Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Nacionalinė dailės galerija, Šv. Kristoforo orkestras, Druskininkų jaunimo užimtumo cendras, Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia, Spa Vilnius Druskininkai