DRUSKOMANIJA'22

Gegužės 21d. (šeštadienis)

Druskos stulpai

Atlikėjai: Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Artisans“
Gintarė Valionytė (fleita), Liepa Vozgirdaitė (smuikas), Dominykas Snarskis (perkusija), Nedas Latovinas (saksofonas), Matas Linkauskas (elektronika, skaitovas, el. gitara), Kristupas Gikas (bosinė fleita), Matas Beržinskas (el. gitara, elektronika), Lukas Butkus (fortepijonas)

Laikas: 20:00
Adresas: Grand SPA Lietuva salė „Nemunas“ (V. Kudirkos g. 45, Druskininkai)

renginys_12

Artisans programa „Druskos stulpai“

Kompozitoriai: Gintarė Valionytė, Matas Beržinskas, Matas Linkauskas, Lukas Butkus, Liepa Vozgirdaitė

Apie ansamblį
Šiuolaikinės muzikos ansamblis „Artisans“ (angl. amatininkas, meistras), kurį sudaro jaunosios kartos kompozitoriai ir atlikėjai, buvo įkurtas 2019 m. Ansamblio pavadinimas – tai manifestas, kuriuo atsisakoma paklusti romantinio menininko idealui bei kurti ir atlikti muziką atitinkančiai šiuolaikinį kontekstą, plėsti šiuolaikinės muzikos suvokimo ribas. Nuo ansamblio veiklos pradžios „Artisans“ yra pristatęs ne vieną Lietuvos ir užsienio kompozitorių kūrinių programą tokiuose festivaliuose, kaip „Druskomanija“ ir „Oxymora“, taip pat kitose koncertinėse erdvėse. 2021 m. buvo išleistas „Artisans“ debiutinis albumas „PARIBYS“, kurį sudaro ansamblio kompozitorių kūriniai.

Apie programą
Raitos natos, gaidos matos — — gaidos raitos, natos baidos. It druskos stulpai mes styrom, rymom. Pašvampiam postkempistinės dvasios ir iš gausybės rago papilam gaidas (do, re, fa, sol, la, si…)

* * *

Koncertinė programa „Druskos stulpai“ nėra taškas trimatėje mūsų suvokimo erdvėje — — tai metataškas už šių pradų sanglaudos paribių. Jos neįmanoma apibrėžti, tačiau mes tikime, kad nuo jos abstrahuojantis galime ją suvokti post-intuityviame, post-struktūriniame lygmenyje. Nei intuityvumas, nei struktūriškumas, nei struktintuityvumas neatspindi jos; tai antikonglomeratas, kovojantis su ideologijos nuošliaužomis, naujasis vaizdinys, reikalaujantis post-meta-neopostmodernistinės suvokties.

* * *

Inspiruoti rašytojos Susan Sontag postulacijų „camp“ tema, saviraiškos vedini perfiltravome jos pateiktas suvoktis į muzikos kalbą. Tai nėra bandymas sukurti „camp“, bet jį patirti, paskęsti apmąstymų sūkuryje.

Kūriniai:
Gintarė Valionytė To talk about Camp is therefore to betray it
Liepa Vozgirdaitė La Dolce Vita
Lukas Butkus sundowning, or beautiful world, where are you?
Matas Linkauskas Tėviškės niekas tikrai nepakeis
Matas Beržinskas Trigger finger ring


Durys: 19:30
Renginio pradžia: 20:00
Renginio erdvė: Grand SPA Lietuva salė „Nemunas“ (V. Kudirkos g. 45, Druskininkai)
Renginys NEMOKAMAS